FAI 40. GRAND PRIX ČR

Česká republika, 2. - 4. června 2017
Letiště Olomouc

Vážení piloti, mechanici a všichni příznivci pylonového létání, dovolte mi, abych Vás srdečně pozval do našeho města Olomouc, na městské letiště Olomouc – Neředín.

V našem městě proběhlo v roce 2015 Mistrovství světa F3D. To vše je Vám jistě známo. Z ohlasů na toto Mistrovství světa víme, že to byla akce úspěšná a na dobré úrovni.

Po dohodě s Modelklubem Mělník, přebíráme štafetu v pořádání závodu v rozměru Evropského poháru.

Modelářům a příznivcům pylonů z Mělníka se klaním a děkuji za těch 39 ročníků a děkuji i za to, že mají zájem, aby jejich každoroční závod pokračoval i nadále. Proto, po dohodě s Modelklubem Mělník se tento závod přesouvá do Olomouce a je přejmenován na 40. Grand Prix ČR.

40. Grand Prix v Olomouci bude trochu jiná. Protože se mnoho pilotů schází nejenom v kategorii F3D, ale i F5D, chceme v letošním ročníku přivítat i 15 pilotů kategorie F5D. Myslíme si, že to bude jistě zpestření pro obě kategorie.

V rámci spolupráce s Modelářským klubem Blatná pro Vás připravujeme i další závod, který bude následovat další víkend.

Pro z Vás, kteří se rozhodnete přijet, závodit a navštívit Českou republiku před Mistrovstvím světa ve Švédsku, se budeme snažit připravit férový závod.

Za pořadatele
Jiří Klein

Vážení příznivci modelářských sportů,
přijměte prosím mé srdečné pozvání do Olomouce. Naše město letos v červnu přivítá jubilejní 40. ročník Grand Prix České republiky leteckých modelů, konaný pod záštitou Mezinárodní letecké federace FAI. Jsem přesvědčen o tom, že půjde o kvalitní sportovní klání i o divácky atraktivní podívanou.

Hostitelství této akce vnímáme nejen jako poctu a obohacení nabídky sportovních událostí v roce, kdy se Olomouc pyšní titulem Evropské město sportu, ale také o pokračování v dlouhé tradici. Olomouc je totiž městem, pevně spjatým s historií letectví. V srpnu roku 1910 se nad zdejším letištěm vzneslo vůbec první letadlo na Moravě, pilotované slavným Janem Kašparem, a nebe nad stejným letištěm před dvěma lety brázdily modely v rámci Mistrovství světa v pylonovém létání.

Uvědomuji si, že letecké modelářství je vysoce specializovaným a náročným sportem, kterému se na špičkové úrovni nemůže věnovat každý. Čím jsem si však jistý, je to, že se takové závody líbí každému. Krásné a technicky sofistikované modely, které při profesionálním vedení svými piloty předvádějí na obloze neuvěřitelné kousky, to je podívaná, která potěší i nezasvěceného laika.

Přeji všem účastníků jubilejního Grand Prix, které je součástí evropského poháru, příjemný pobyt v Olomouci, férové prostředí a úspěchy na sportovním poli. Návštěvníkům přeji nezapomenutelné zážitky. Všem pak přeji také co nejlepší počasí a příjemný pobyt v Olomouci.

doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.
primátor statutárního města Olomouce

Informace

Pozvání

Svaz Modelářů České republiky a MAMBA MODEL Club Bohuňovice zve všechny FAI registrované piloty F3D a F5D k účasti na 40. GRAND PRIX ČR.

Závod se bude konat na letišti Olomouc – Neředín

Závod bude pro 45 pilotů kategorie F3D a maximálně 15 pilotů kategorie F5D.

Jury

Tomáš Bartovský (CZE)
Miroslav Šulc (SVK)
Zdeněk Malina (CZE)

Oficiální jazyk

Angličtina, Čeština

Program

1. Červen 2017 (Čtvrtek)

Příjezd

2. Červen 2017 (Pátek)

Oficiální příjezd, trénink od 16.00 do 20.00 bude probíhat přejímka v Airbaru na letišti

3 Červen 2017 (Sobota)

Racing day 4 - 5 letů v čase 09.00 – 19.00 hod. Banket v BEST Sportcentru (Included in entry fees)

4 Červen 2017 (Neděle)

Racing day 1 – 2 lety, semifinále a finale v čase 09.00 – 16.00 Odjezd

Partneři

Association of Modellers of Czech Republic
MAMBA AIR s.r.o dováží, kompletuje a uvádí do provozu vrtulníky CH-7 KOMPRESS již 15 let

Najdete nás na Facebooku

Kontakt

Veškerá korespondence na e-mail

  info@f3d-2015.cz


Poštovní adresa:
Jiří Klein
Daskabát 185, 77900 Olomouc
Czech Republic

Telefon:
+420 608 520 132


Oficiální webové stránky

  www.f3d-2015.cz


Sdílejte tuto stránku s přáteli